search

5 porad na szybką i tanią zmianę wnętrza


zmiana wnętrza z Schomburg

zmiana wnętrza z SchomburgMasz dość wyglądu swoich pomieszczeń? Wraz z nadchodzącą wiosną chcesz ożywić i zmienić swoje wnętrza, nie tracąc przy tym majątku? Bardzo dobrze trafiłeś. Oto kilka rad, które pomogą Ci w prosty sposób, bez zatrudniania fachowców zmienić swoje domowe otoczenie.

Po pierwsze – plan zmian

W urządzaniu wnętrz najgorszy jest chaos i brak pomysłu. Podobają Ci się pastelowe wnętrza przyjaciół, ale i zachwycony jesteś klasycznym i barokowym wystrojem domu sąsiadów? Koniecznie usiądź wygodnie w fotelu i zastanów się, jaki Ty masz własny pomysł na swoje cztery ściany. Jaki kolor lubisz najbardziej i co tak naprawdę nie podoba Ci się w dotychczasowym ustawieniu. Czy wszystkie przedmioty, które Cię otaczają są potrzebne? A może warto wyeksponować jeden detal, a reszty najzwyczajniej w świecie się pozbyć?

Po drugie – detale


Gdy już wybrałeś kolor, w którego towarzystwie Ty i Twoja rodzina czujecie się najlepiej, warto do dotychczasowego wnętrza wprowadzić go poprzez detale. Kup lub jeszcze lepiej samodzielnie uszyj poduszki, które świetnie nadadzą się na kanapę. Dodaj w tym samym kolorze firanki, postaw kilka świec na stół lub rozłóż niewielki dywan pod stolik kawowy w tym właśnie kolorze. Prawda, że teraz wszystko wygląda inaczej?

Po trzecie – naklejka, plakat, a może obraz?


Świetnym i tanim rozwiązaniem na odnowienie wnętrz są naklejki na ścianę, plakaty lub ciekawe obrazy. Pełno sklepów internetowych oferuje np. łatwe w montażu, atrakcyjne cenowo naklejki przedstawiające motywy kwiatowe, które świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Po czwarte – postaw na indywidualność


Nie kieruj się tym, co jest modne tu i teraz. Stawiaj przede wszystkim na rzeczy, które pasują do Ciebie i Twojego charakteru. Ulubione motto na ścianie to coś, co będzie kojarzyło się tylko z Tobą. Pasjonujesz się zbieraniem określonych gadżetów? Świetnie! Postaw je na szafkę. To zdecydowanie lepsza ozdoba niż sztuczne kwiaty, czy nic nieznaczące dla Ciebie figurki.

Po piąte – dbaj o szczegóły


Nie ma nic gorszego jak zaniedbany dom lub mieszkanie. Pęknięte ściany lub płytki zniszczą efekt najbardziej wymuskanego wnętrza. Dlatego, warto poświęcić kilka dni na gruntowne odnowienie i naprawę powierzchni, które spędzają nam sen z powiek. I tak np. służyć nam mogą pomocą materiały od Schomburg (sprawdź), dzięki którym sami poradzimy sobie nawet z długotrwałymi zniszczeniami bez zatrudniania fachowców.

Prawda, że tak niewiele potrzeba do zmian? Do dzieła!

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu