search

Żółta czy niebieska – jaką taśmę malarską wybrać?


Taśma malarska to sprawdzony produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów. W zależności od potrzeb możemy zakupić  taśmę żółtą oraz niebieską.

Jest to produkt powszechnie dostępny na naszym rynku. Taśma malarska cena w marketach może być wyższa  od taśmy dostępnej w sklepie specjalistycznym. Podczas malowania mieszkania potrzeba nam kilkunastu rolek taśm malarskich do zabezpieczania okien, listew, drzwi oraz odcinania kolorów, dlatego też warto nabyć ten produkt w przystępnej cenie.

Często zastanawiamy się jaka taśma będzie najbardziej przypadną podczas malowania ścian.

 

Najbardziej powszechne są żółte papierowe taśmy, które to są  najtańsze oraz występują w różnych szerokościach. Idealnie nadają się one do łączenia foli ochronnych na podłodze oraz na meblach. Niemniej czasem się zdarza, że są to produkty słabe i nie nadają się do oklejania, bowiem zastosowany klej jest tak słaby, że odkleja się zaraz po przyklejeniu go do wybranej powierzchni .Ponadto żółte taśmy często odrywają farbę razem z tynkiem. Co więcej po rozwinięciu się zwijają w sprężynkę co uniemożliwia ich użycie na dłuższych odcinkach.

 

Drugim rodzajem są niebieskie taśmy, które to zazwyczaj  są odporne na działanie promieni UV. Fachowcy zalecają ich stosowanie na okna i drzwi oraz w takich miejscach, gdzie trzeba pozostawić zabezpieczenie na dłuższy czas. Ponadto są one cieńsze niż taśmy PCV, dzięki czemu doskonale nadają się do oddzielania kolorów farb na gładkich ścianach.

Jeśli zakupimy niebieską taśmę papierową znanej firmy, wówczas możemy być pewni, że będzie ona miała odpowiednio dobrany klej, który to będzie mocno trzymał się różnych materiałów. Ponadto nie będzie pozostawiała po sobie kleju oraz bez problemu będzie można ją odrywać po zakończeniu malowania.

 

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu