search

Najciekawsze zastosowania pigmentu do betonu


Beton, choć jest materiałem niezwykle trwałym i mocnym, charakteryzuje się również — delikatnie mówiąc — niezbyt ciekawym wzornictwem, kolorem i fakturą. Wszystko to powoduje, że choć używany powszechnie, ukrywany jest za wszelką cenę za różnego rodzaju płytkami, czy też panelami.

Niepotrzebnie, ponieważ istnieje taki środek jak pigment do betonu, który w bardzo łatwy i szybki sposób potrafi zmienić jego kolor, a nawet fakturę.

 

Bo najważniejsza jest elewacja

 

Podstawowe zastosowanie to pigment do betonu który zmienia kolorystykę tynku, który znajduje się na zewnętrznej elewacji budynku. Jego nałożenie na te powierzchnie jest bardzo proste i niezbyt wymagające czasowo. Z powodzeniem przy użyciu specjalnych narzędzi da się nim pokryć cały budynek w ciągu zaledwie kilku dni.

Formowanie betonu

 

Innym bardzo ciekawym zastosowaniem pigmentu do betonu jest niepokrywanie nim powierzchni betonowej, a dodawanie go do przygotowywanej masy betonowej.

Dzięki temu możliwe jest nie tylko zmienienie koloru betonu, ale przede wszystkim dokonanie korekty jego faktury,  nawet kształtu.

 

Mniej oczywiste zastosowanie

 

Fugi są nieodzownym elementem każdego pomieszczenia, które pokryte zostało płytkami. Niestety nie wszystkie fugi posiadają zadowalające kolory lub trwałość. I tu właśnie wkroczyć może pigment do betonu, który dodany do fugi w trakcie jej rozdrabniania może całkowicie odmienić jej strukturę i kolor, powodując, że stanie się ona o wiele atrakcyjniejsza.

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu