search

Dlaczego warto mieć dobry wałek do malowania?


Każdy doskonale wie, że malowanie mieszkania to naprawdę trudna sprawa. Nie tylko wymaga odstawienia wszystkich mebli, aby uzyskać dostęp ścian, lecz przede wszystkim wymaga kupienia licznych akcesoriów takich jak np. folii zabezpieczającej. Wśród wielu dodatków do malowania zdecydowanie najważniejsze są jednak wałki. Z jakiego powodu są one tak istotne, a także, na co się powinno zwracać uwagę podczas ich kupowania?

Dlaczego wałki do malowania są tak ważne?

Wałki do malowania to stosunkowo proste przyrządy. W tej prostocie kryje się jednak ogromna ilość zalet. Przede wszystkim wymienić tu trzeba fakt, że taki wałek umożliwia znacznie szybsze pomalowanie danej ściany niż jakikolwiek inny sposób. Jego duża powierzchnia powoduje, że za jednym razem na ścianę nakładana jest spora ilość farby. Co więcej, sposób jej nakładania sprawia, że obejmuje ona ogromny fragment ściany.
Innego typu bardzo ważną zaletą jest także to, że farba przy pomocy wałka nakładana jest w sposób bardzo dokładny, dzięki czemu bardzo dobrze pokrywa ona całą powierzchnię. Co również dość ciekawe, wałek pozwala bardzo ekonomicznie malować, ponieważ farby zużywa się dzięki niemu o wiele mniej niż w przypadku innych metod.

Jak się powinno wybierać wałki?

Jeśli taki przyrząd jak wałek do malowania ma charakteryzować się odpowiednią jakością pracy, powinien być dość uważnie wybrany. Czemu więc trzeba się przyjrzeć?
Wiele osób podczas kupowania wałka skupia się przede wszystkim na tym, jaki będzie jego rozmiar. Faktycznie ma to dość spore znaczenie, ponieważ wynika z tego przede wszystkim wygoda, lecz także efektywność. To, co jednak liczy się najmocniej to materiał, z którego wałek będzie zrobiony. Klasyczny model welurowy rewelacyjnie sprawdza się do malowania gęstą farbą lateksową. Z drugiej strony, jeśli używa się farby akrylowej, to o wiele lepiej wykorzystać do niej model z mikrofibry.

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu