search

Silikon uszczelniający – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć


Podczas remontowania lub wyposażania zupełnie nowej łazienki trzeba pamiętać o ogromnej ilości spraw i zagadnień. Nie tylko o tym, jakie kafelki się zastosuje, czy lepsza będzie wanna, czy prysznic, lecz również o takich detalach, jak rodzaj używanego silikonu. Jak się jednak okazuje, to właśnie silikon uszczelniający sprawia często najwięcej kłopotów inwestorom.

Dlaczego powinno się używać uszczelniającego silikonu?

Z jakiego powodu to właśnie silikon jest tak ważnym elementem całego wyposażenia łazienki? Jak się okazuje, jest to najważniejsza substancja zabezpieczająca w tym pomieszczeniu. Jak bowiem wiadomo, łazienka to miejsce bardzo wilgotne, w którym w dużych ilościach używa się wody. Jeśli poszczególne elementy nie będą odpowiednio zabezpieczone, woda bardzo szybko może doprowadzić do ich zniszczenia. Warto się przyjrzeć przykładowo temu, jak wygląda wanna, umywalka czy też muszla klozetowa. Jeśli ich szczeliny nie zostaną zabezpieczone silikonem, świeżo wyremontowana łazienka szybko nadawać się będzie do kolejnego generalnego remontu.

Jak wybrać silikon uszczelniający?

Jeśli chce się mieć w łazience odpowiednio dobry silikon uszczelniający, trzeba wiedzieć, czym się powinno kierować podczas jego kupowania. Podstawową sprawą jest oczywiście to, aby wybrać dobry jego rodzaj. Zdecydowanie najlepiej kupić po prostu klasyczny silikon sanitarny, który będzie nie tylko łatwy do nałożenia, lecz również szybko zaschnie i będzie niewrażliwy na większość zagrożeń, takich jak wilgoć czy też wysoka temperatura. Co bardzo ważne, silikon sanitarny dodatkowo posiada w składzie specjalne substancje antygrzybicze, więc ryzyko powstania na nim pleśni jest znikome.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, aby wybrać odpowiedni kolor silikonu. Najczęściej polecanym rozwiązaniem jest wersja po prostu biała, która idealnie wpisuje się w ogólną kolorystykę i charakter łazienki.

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu