search

Typy izolacji bitumicznej


ISUM-USZCZELNIACZ-KAUCZUKOWY-310-ml-6401_2

Do odpowiedniego zabezpieczenia fundamentów domu stosowana jest izolacja bitumiczna, która zabezpiecza budynek przed wilgocią, a także wodą.

Dlaczego trzeba stosować izolację bitumiczną?

Każde fundamenty budynków potrzebują właściwą hydroizolację. Bez niej można mieć duży problem z wilgocią wnikającą w głąb ścian mieszkalnych. Producenci oferują dużo produktów, które mają zabezpieczyć fundamenty przed niepożądaną wilgocią. Najlepszym wyborem będzie izolacja bitumiczna. Tworzy ona bezspoinową powłokę izolacyjną odporną na działanie wilgoci, a także wody. Dzięki niej zabezpieczy się fundamenty również przed działaniem kwasów, które mogą znajdować się w glebie. Istnieje kilka typów izolacji bitumicznej, a ich wybór będzie zależał od rodzaju podłoża oraz kilku innych czynników np. typu budynku. Trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę typ gleby, jej rodzaj oraz stopień nasiąkliwości. Dlatego przez zastosowaniem izolacji bitumicznej należy zlecić badanie hydrogeologiczne danego gruntu.

Jakie są rodzaje izolacji bitumicznej?

Producenci oferują kilka typów izolacji bitumicznych. Izolacja typu lekkiego powinna zapewnić ochronę fundamentów przed wodą deszczową oraz wilgocią występującą w gruncie. Przeważnie stosowana jest do zabezpieczenia budynków niepodpiwniczonych, które stoją na glebie piaszczystej bądź żwirowej. Trzeba też wspomnieć o izolacji bitumicznej typu średniego, która ma chronić fundamenty przed wilgocią, a także wodą opadową. Najczęściej stosuje się ją do budynków stojących na gruntach, które mają gorszą przepuszczalność wody. Tego typu izolacja przeznaczona jest do budynków podpiwniczonych, a także wznoszonych na lekkiej glebie. Na rynku dostępna jest również izolacja bitumiczna typu ciężkiego, która będzie przeznaczona do odpowiedniego zabezpieczenia fundamentów domów stojących na glebie średnio przepuszczalnej. Więcej informacji na stronie: https://budujmy.eu/pl/menu/izolacja-bitumiczna-1082.html.

close
search
Najnowsze komentarze

    Hi, guest!

    settings

    menu